Twoje włosy nie są podatne na układanie? Są niezdyscyplinowane i trudne w rozczesywaniu? Możesz nadać im plastyczność, stosując specjalne kosmetyki. Bardzo duże znaczenie ma odpowiednio dobrany szampon. Możesz zastosować też specjalny spray teksturyzujący i inne produkty, które dobrze przygotują włosy do stylizacji.

Modelujesz włosy na szczotce lub stylizujesz lokówką, ale po kilku godzinach fryzura traci kształt? Twoje włosy są nijakie, brak im objętości lub przeciwnie – puszą się? Aby je zdyscyplinować i wydobyć teksturę, musisz działać na wszystkich etapach, począwszy od mycia, przez przygotowanie do stylizacji, aż po utrwalenie fryzury. Dziś podpowiemy, jakich kosmetyków użyć, by włosy stały się bardziej podatne na układanie i zdyscyplinowane.

Włosy trudne w rozczesywaniu i układaniu

Długie i półdługie włosy często sprawiają problem przy rozczesywaniu. Aby pasma się nie splątywały, możesz użyć specjalnej odżywki do rozczesywania. Najczęściej takie produkty dostępne są pod postacią lekkiej mgiełki do rozpylania i są to kosmetyki silikonowe. Jeżeli nie lubisz mocnych silikonów w składzie – nic nie szkodzi. Możesz wybrać mgiełkę, która zawiera silikony lotne lub łatwo rozpuszczalne. Włosy staną się bardziej podatne na rozczesywanie i zostaną wstępnie wygładzone.

Jeśli zamierzasz układać fryzurę na szczotce lub na żelu, możesz nadać włosom plastyczności, stosując spray teksturyzujący. Rozpyl go, zanim przystąpisz do modelowania. Włosy staną się bardziej podatne. Spray teksturyzujący sprawdza się również przy wydobywaniu naturalnego skrętu, podkreślaniu fal oraz loków.

Jeśli używasz lokówki, prostownicy lub suszarki, przed stylizacją zastosuj specjalny kosmetyk termoochronny, który nie tylko ochroni włosy przed uszkodzeniem pod wpływem ciepła, ale równie dodatkowo je wygładzi i nada blasku.

Gdy włosy się puszą

Puszenie jest częstym problemem, szczególnie jeśli masz włosy wysokoporowate, ale nie tylko. Fryzura może tracić kształt pod wpływem wilgoci, w upały itp. Jeśli twoje włosy są zniszczone rozjaśnianiem bądź stylizacją, pory są bardziej rozchylone, przez co efekt puszenia jest jeszcze wyraźniejszy. Aby się go pozbyć, warto stosować specjalne kosmetyki wygładzające, już począwszy od szamponu. Zastosuj np. Loreal, szampon do włosów Liss Unlimited albo Matrix, szampon Total Result Mega Sleek. Następnie użyj maski lub odżywki z tej samej serii, do włosów puszących się. Na koniec warto użyć olejku, który jest zbawienny dla włosów wysokoporowatych, albo jedwabiu.

Wydobądź skręt

Jeśli jesteś posiadaczką włosów kręconych, prawdopodobnie problem bezkształtnej fryzury jest ci dobrze znany. Kręciołki są szczególnie niesforne i niezdyscyplinowane. Nie zawsze układają się tak, jakbyśmy chciały. By wydobyć oraz podkreślić ich naturalny kształt, warto zastosować specjalne kosmetyki, od szamponu, przez odżywki i maski, aż po produkty do stylizacji. Możesz sięgnąć np.: po Revlon, szampon Professional Be Fabulous Texture Care, a następnie wetrzeć we włosy specjalny żel do loków. Kręciołki nie lubią silikonów. Możesz wybrać np. żel do loków Kinky Curly o naturalnym składzie. W sprzedaży dostępne są też kremy do loków i inne stylizatory, które działają nieco podobnie jak żele.

Do uzyskania upragnionej fryzury nie wystarczy zastosowanie prostownicy czy dobrej suszarki z jonizacją. Jeśli zależy ci na efekcie jak po wyjściu od fryzjera, dobierz odpowiednie kosmetyki do swojego rodzaju włosów, które pozwolą nadać pasmom tekstury i sprawią, że włosy staną się bardziej podatne na modelowanie.

Kategorie: Włosy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *