Alergia na hybrydę może objawiać się opuchlizną, uporczywym swędzeniem skórek oraz opuszek, łuszczeniem skóry, bólem i dyskomfortem. W najgorszym przypadku uczulenie może doprowadzić do onchyliozy, czyli choroby polegającej na odwarstwianiu się paznokci. Jeśli po nałożeniu manicure hybrydowego zauważyłaś niepokojące objawy, zachowaj czujność. Nie zawsze musisz jednak na stale rezygnować z pięknego manicure. Być może wystarczy wyeliminować przyczynę uczulenia i na przykład zastosować inne produkty. Jakie są najczęstsze przyczyny występowania alergii na hybrydę?

Manicure hybrydy jest trwały i estetyczny. Daje bogate możliwości, jak chodzi o zdobienia i wyróżnia się pięknym połyskiem. Z tego powodu pokochały go miliony kobiet. Coraz wcześniej wykonujemy go samodzielnie, w domowym zaciszu. Amatorskie zabiegi niosą jednak za sobą większe ryzyko, że coś pójdzie nie tak. Bez specjalistycznej wiedzy i korzystając z nieodpowiednio dobranych produktów, możemy wyrządzić sobie krzywdę. Nie każda z nas wie na przykład, że do wystąpienia uczulenia może przyczynić się miedzy innymi za słaba lampa.

Lampa UV/LED a alergia na hybrydę

Popularne mostki, czyli małe otwarte lampy o niższej mocy – to akcesoria, które są popularne ze względu na mobilność oraz niską cenę. Decyduje się na nie wiele początkujących użytkowniczek. Lampka zajmuje niewiele miejsca i nie trzeba wydawać na nią dużej sumy na start. Niestety, wiele z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że za słaba lampa może wyrządzić krzywdę. Jej używanie wiąże się nie tylko z wydłużeniem czasu wykonania manicure. Wielu użytkowniczkom wydaje się, ze to jedyny minus słabych mostków LED. Niestety w rzeczywistości mała moc lampy LED może doprowadzić również do tego, że hybryda nie zostanie właściowie utwardzona i w konsekwencji wywoła uczulenie. Niedotrawdzony lakier podrażnia i może być przyczyną wystąpenia alergii na produkty, które dotychczas – np. u kosmetyczki – nie uczulały nas. Lepiej od razu, na samym początku zainwestować w porządną lampę, przynajmniej 36W. Wydatek nie jest tak duży, zaś czas wykonywania manicure, komfort oraz nasze bezpieczeństwo ulegają poprawie. Najpopularniejsze na rynku lampy LED to lampa Inspire, lampa SunOne czy Diamond, znane większości stylistek paznokci jako dobre produkty w przystępnych cenach.

lampa insipreLampa Insipre nie posiada UV, jednak jest przeznaczona do utwardzania produktów wymagających światła LED i UV. Moc lampy 36W zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii i podrażnień.

Dobre lakiery hybrydowego

Wystąpienie alergii może być również spowodowane lakierem hybrydowym czy zastosowaną bazą. Nawet dobre lakiery hybrydowe stosowane z powodzeniem przez wiele użytkowniczek, mogą u niektórych wywołać alergię. Przy wystąpieniu pierwszych objawów należy natychmiast usunąć manicure, odczekać przynajmniej tydzień-dwa, i wykonać stylizację z użyciem innych produktów. Należy zawsze korzystać z lakierów dopuszczonych na europejski rynek, o znanych składach. Dobre lakiery hybrydowe są bezpieczne dla zdrowia, czego nie można powiedzieć na przykład o lakierach zamawianych z Chin, których składy nie są podawane przez producentów do publicznej wiadomości.

Manicure tytanowy

Jeśli mimo zmiany produktów i stosowania dobrej lampy występuje u ciebie uczulenie, być może hybryda nie jest dla ciebie. Możesz wtedy poszukać innej metody, by nie rezygnować z pięknego i trwałego manicure. W jednym z poprzednich artykułów pisaliśmy już o manicure tytanowym, jako alternatywie dla hybrydy. Technika tytanowa, polegająca na zastosowani kolorowych pyłków, wyklucza użycie lampy. Manicure tytanowy wykonujemy bez światła LED, w zupełnie inny sposób – jednak efekt końcowy jest niemal taki sam. Możesz uzyskać pięknie błyszczące paznokcie i cieszyć się nimi do kilku tygodni. Manicure tytanowy jest też delikatniejszy dla naturalnej płytki manicure hybrydowy, i posiada on właściwości odżywcze. Być może więc nie wywoła u ciebie podrażnień ani objawów alergii.

Kategorie: Hybrydy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *