Nieodzownym elementem zabiegów upiększających stosowanych przez większość kobiet jest makijaż. Od wieków jest to niezastąpiony sposób na poprawienie lub uwypuklenie zalet swojego wyglądu. Makijaż jest kwestią indywidualną, jednak tak jak moda podlega określonym trendom wyznaczanym, co sezon. Dzięki makijażowi kobiety podbudowują swoją samoocenę i zwiększają pewność siebie. W branży beauty istnieje wiele trików i metod, które mają za zadanie jeszcze bardziej podrasować nasz make-up. Jednymi z nich są sztuczne rzęsy. Czy pasują do codziennego makijażu? Jak je dobierać żeby nie wyglądały kiczowato? O tym i wielu innych rzeczach dowiesz się poniżej.

O makijażu słów kilka

Definicja określa makijaż, jako kosmetyki upiększające nałożone na skórę twarzy lub sam proces ich nakładania. Make-up to także preparaty, uzyskany efekt, jak i wszelkie czynności polegające na kosmetycznym upiększaniu twarzy. Makijaż daje możliwość wyeksponowania urody, podkreślenia jej oraz zamaskowania niedoskonałości. Może także stanowić element charakterystyczny danej osoby, która po przez makijaż wyraża swoją osobowość. Ogólnie ujętym celem make-upu jest jak największe zbliżenie wyglądu do panującego w danym czasie kanonu piękna, który jest zmienny i płynny. Już w starożytnym Egipcie kobiety malowały powieki barwnikiem uzyskanym ze sproszkowanych materiałów, a także wykonywały inne elementy makijażu znane nam dzisiaj. Malowanie twarzy to jednak nie tylko domena kobiet. Dawni wojownicy za pomocą różnych barw oznaczali swoje twarze przed walką. W dzisiejszych czasach wiele zespołów muzycznych wykorzystuje makijaż, jako formę artystycznego wyrazu. Make-up jest tak silnym zjawiskiem społecznym, że ma nawet swoje znaczenie psychologiczne. Widać to na przykład w dążeniu kobiet do podkreślania swoich oczu. Obecnie duże oczy uznawane są za atrakcyjne. Wynikać to może po pierwsze ze skojarzeń, że osoby z dużymi oczami wyglądają młodziej (porównanie do dzieci, które maja nieproporcjonalnie większe oczy), a po drugie sprawiają one wrażenie niewinności i wierności. Właśnie dlatego tak popularne w ostatnim czasie stały się doklejane rzęsy.

Jak sprawić, aby oczy wydawały się większe?

sztuczne rzęsy, doklejane rzęsy, doczepiane rzęsyTak jak zostało wspomniane, wyraziste spojrzenie jest cechą wysoce pożądaną przez kobiety i uważaną za niezwykle atrakcyjną przez mężczyzn. Do jej osiągnięcia oczywiście wykorzystywany jest makijaż. Jest wiele szkół dotyczących tego, w jaki sposób powinno się malować, aby optycznie powiększyć oczy. Jedni zalecają stosowanie jasnych, rozświetlających oczu. Inni proponują rysowanie kresek na powiekach. Jednak elementem, który jest spójny w większości metod są sztuczne rzęsy. Oczywiście są kobiety, których naturalna oprawa oczu gwarantuje im spektakularne spojrzenie i doczepiane rzęsy nie są im niezbędne. Jednak większość pań zmaga się z cienkimi, krótkimi i rzadkimi rzęskami. Dlatego branża beauty stworzyła coś, dzięki czemu każdy w domowych warunkach i w każdym dowolnym momencie będzie w stanie poprawić swoją oprawę oczu.

Sztuczne rzęsy nie tylko od święta

sztuczne rzęsy, doklejane rzęsy, doczepiane rzęsyMimo wzrostu popularności różnych trików urodowych i akcesoriów pomagających w polepszeniu swojego wyglądu wiele kobiet nadal nie jest przekonanych do doklejania rzęs przy codziennym makijażu. Nadal panuje przekonanie, że sztuczne rzęsy wyraźnie się odznaczają lub wyglądają kiczowato czy też samoczynnie odpadają, a przez to nie nadają się do codziennego makijażu. Jednak jest to błędne myślenie. Aktualnie na rynku dostępne są rzęsy wykonane z takich materiałów, że do złudzenia przypominają one te naturalne. Dodatkowo istnieje wiele rodzajów długości i gęstości, dzięki czemu doklejane rzęsy możemy dostosować nie tylko do swoich preferencji, ale także do kształtu oka.  Ponadto odpowiednio dobrany klej i umiejętne nałożone rzęsy nie mają prawa odkleić się bez naszej pomocy. Te argumenty wyraźnie przemawiają na korzyść sztucznych rzęs, które bez obaw warto stosować nie tylko przy wielkich okazjach, ale także przy codziennym makijażu, dzięki czemu będziesz czuć się pięknie każdego dnia.

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *