Smokey eyes to ponadczasowy makijaż oczu, który nigdy nie wychodzi z mody. Ma tyle wersji, ile tylko możemy sobie wymyślić. Od codziennych po wieczorowe. Od zimowych i jesiennych – aż po typowo wakacyjne. Przydymione oko można wykonywać, łącząc różne kolory lub poprzestać na jednym. By uzyskać dobry efekt, nie potrzebujesz całej palety cieni ani dużego zestawu pędzli. Jak najłatwiej spersonalizować własny podręczny zestaw do smokey?

Ogromną zaletą smokey jest uniwersalność i łatwość wykonania. Nie potrzeba dużej precyzji – wręcz jest ona niewskazana. Kreski na powiekach mają być mocno roztarte. Zależy nam na uzyskaniu delikatnych przejść tonalnych. Wystarczy zatem pędzel do rozcierania cieni i ewentualnie specjalna packa do ich nakładania, a także kredka do oczu (jeśli jej używasz) oraz oczywiście własna paleta kolorów. Jeśli nie używasz wielu cieni, wystarczy że skompletujesz kilka. Po co zajmować miejsce w kuferku na kosmetyki i niepotrzebnie wydawać pieniądze?

 

 

 

 

 

 

 

 

Hulu, pędzle do cieni

Paleta magnetyczna

Mało która z nas używa więcej niż około pięciu-sześciu kolorów cieni do powiek. Zwykle po wykonaniu pierwszych kroków w nauce makijażu, dość szybko przestajemy eksperymentować, przynajmniej na co dzień. Dobieranie cienia pod kolor ubrania raczej wyszło z mody. Jeśli nie jesteś profesjonalną makijażystką, nie potrzebujesz więc całej palety kolorowych cieni.

W skompletowaniu własnego zestawu do smokey bardzo pomocna może okazać się paleta magnetyczna. Jest to prosta i uniwersalna paletka z magnesem, w której możesz umieszczać oddzielnie zakupione kolorowe cienie. Możesz dowolnie zmieniać zestaw i poszerzać go, gdy zajdzie taka potrzeba. Wystarczy że zaczniesz od kilku ulubionych kolorów. Następnie możesz dokupić dodatkowe cienie, na przykład na konkretną okazję. W drogeriach znajdziesz różne markowe produkty do kupowania oddzielnie, Revlon, Inglot, Affect – palety oraz osobne cienie do powiek. Paleta magnetyczna jest wygodna i pozwala zachować porządek w kosmetyczce czy kuferku.

Jakie kolory do zestawu?

Komponując własny zestaw do smokey, oprócz ulubionych odcieni, warto uwzględnić w nim kolory podstawowe, po które sięga się nader często. Rasowe smokey nie obejdzie się raczej bez czerni. Warto umieścić w palecie odcienie grafitu, by tworzyć mocne wieczorowe smokey. Od razu umieść w zestawie przynajmniej jeden uniwersalny odcień nude, który ułatwi stopniowanie kolorów oraz będzie dobry do codziennego makijażu. Jasny cień umieszcza się w wewnętrznych kącikach oczu, zatem twoja paleta magnetyczna musi powinna zawierać przynajmniej jeden beżowy odcień. Może być to cień do powiek z błyszczącymi drobinkami, który dodatkowo otwiera i optycznie powiększa oko, dając efekt świeżości i rozświetlenia. Dość uniwersalne są również cienie fioletowe, odcienie różu i oczywiście brązy. Warto umieścić je w swojej palecie, jeśli nie masz ściśle sprecyzowanych własnych preferencji kolorystycznych.

Tak skompletowany zestaw: paleta magnetyczna z kilkoma kolorami, kredka i pędzel do rozcierania cieni – pozwoli ci szybko wykonywać ulubione smokey na różne okazje. Nie potrzebujesz już nic więcej do wykonania makijażu oczu, czy to codziennego, czy to na wielkie wyjście.

Kategorie: Oczy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *