Usuwanie niechcianych włosków na ciele i twarzy jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Choć depilację możemy przeprowadzić w warunkach domowych, bardzo często decydujemy się na profesjonalną usługę w salonie kosmetycznym. Nieumiejętne pozbycie się owłosienia prowadzi do podrażnień, bywa bolesne i mało skuteczne. Jaka depilacja jest najlepsza? Dziś krótko omówimy metody domowe oraz profesjonalne.

Podrażnienia wywołane depilacją bywają bardzo nieprzyjemne, bolesne i uciążliwe. Co istotne, nie są one również estetyczne, a przecież zależy nam na ładnej i gładkiej skórze. Małe czerwone krostki po usunięciu owłosienia mogą skutecznie zepsuć cały efekt. Jak przeprowadzić depilację, by uzyskać upragniony efekt? Które z popularnych metod są najlepsze, najskuteczniejsze, najdelikatniejsze?

Depilacja woskiem

Jedna z najskuteczniejszych metod to depilacja woskiem. Możemy przeprowadzić ją w domu lub udać się do salonu kosmetycznego na profesjonalny zabieg. Do depilacji woskiem używa się plastrów dostępnych w każdej drogerii lub wosku do podgrzewania. W przypadku drugiej opcji niezbędny jest specjalny podgrzewacz do wosku. Wosk dostępny jest w puszkach lub w specjalnym granulacie. Po rozgrzaniu, gdy podgrzewacz do wosku zmiękczy produkt, nakładamy wosk na skórę.

Wykonanie zabiegu nie jest szczególnie skomplikowane, jednak wymaga pewnej wprawy. Jego niewątpliwą zaletą jest skuteczność. Włoski usuwane są razem z cebulkami, dzięki czemu odrastają wolniej i z czasem stają się coraz słabsze.

Zasadniczą wadą, która skutecznie zniechęca część osób, jest ból podczas wykonywania depilacji woskiem.

Moc lasera

Jeśli zależy ci na trwałym efekcie i chcesz mieć problem z głowy na długi czas, prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem dla ciebie będzie depilacja laserowa. Zabiegi są wykonywane w salonach kosmetycznych i są obecnie bardzo popularne. Nie są całkowicie bezbolesne, jednak dla większości osób odczucia nie są szczególnie trudne do zniesienia. Ich podstawowa zaleta to skuteczność. Po przeprowadzeniu kilku sesji włosy nie odrastają przez bardzo długi czas. Jest to trwała depilacja. Wadą jest stosunkowo wysoka cena za poszczególne zabiegi, które musimy powtarzać parokrotnie. Jeśli dobrze poszukać, można jednak znaleźć korzystne oferty. Warto jednak wybierać sprawdzone gabinety kosmetyczne.

Kremy do depilacji

Twój letni kuferek na kosmetyki, oprócz kremu brązującego, zawiera również prawdopodobnie krem do depilacji. Nawet jeśli nie używasz go regularnie, jest to szybkie i całkowicie bezbolesne rozwiązanie, gdy chcesz pozbyć się włosków „na już”. Kremy do depilacji mają silne działanie, przez co rozpuszczają włoski. Następnie owłosienie łatwo usuwa się razem z nałożonym na skórę kremem za pomocą plastikowej szpatułki. Zabieg jest bardzo skuteczny, jednak włoski nie są usuwane z cebulkami, przez co odrastają stosunkowo szybko. Jest to delikatna metoda, która rzadko wywołuje podrażnienia, oczywiście pod warunkiem, że dobrze reagujesz na chemiczny skład kremu do depilacji. W sprzedaży dostępne są specjalne wersje kremów dla skóry wrażliwej, które są jeszcze delikatniejsze.

Maszynka do golenia i depilator

Metody stare jak świat – ciągle należą do podstawowych. Bardzo wiele kobiet ma na podorędziu maszynkę. To kolejna rzecz, którą zawiera każdy kuferek na kosmetyki. Maszynka obcina włoski przy nasadzie, przez co cebulka pozostaje w skórze. Włoski odrastają mocne i grube, a tempo ich odrostu uzależnione jest od właściwości osobniczych – jest jednak dość szybkie. Jest to też metoda, która często wywołuje podrażnienie.

Depilator pozwala pozbyć się włosków na dłużej, wyrywając je razem z cebulkami. Niestety zabieg przeprowadzony przy jego użyciu jest bolesny. W sprzedaży dostępne są specjalne depilatory chłodzące, które nieco łagodzą odczucia związane z usuwaniem owłosienia, a także depilatory laserowe do użytku domowego.

Jeśli szukasz akcesoriów i kosmetyków do depilacji, hurtownia kosmetyczna Bielsko oferuje podgrzewacze do wosku, żele, woski i inne profesjonalne produkty w korzystnych cenach.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *