Rzęsy pełnią wiele funkcji. Przede wszystkim ochraniają oko przed zanieczyszczeniami czy promieniami słonecznymi. Jednak w dzisiejszych czasach stanowią one także funkcję ozdobną. Piękne, długie i wyraziste rzęsy są bardzo pożądane wśród kobiet. Natomiast wiele z nich nie może pochwalić się idealnymi włoskami. Dlatego coraz bardziej popularne stają się sztuczne rzęsy. Dzięki nim jesteśmy w stanie ładnie podkreślić oko i nadać wyrazu naszej twarzy.

Rodzaje sztucznych rzęs

Wybór doczepianych rzęs jest bardzo szeroki. Możemy stosować zarówno doklejane rzęsy na pasku lub w kępkach, które aplikujemy samodzielnie każdego dnia albo przy większych okazjach. Inną opcją jest profesjonalny zabieg w salonie kosmetycznym, gdzie stylistka rzęs doczepia nam je za pomocą różnych metod. W tym drugim przypadku trwałość rzęs doklejanych jest znacznie większa, bo może trwać, aż do 6 tygodni. Więcej o rzęsach, ich rodzajach, metodach doczepiania, pielęgnacji oraz trendach znajdziesz w naszych następnych wpisach.

sztuczne rzęsy, doklejane rzęsy, doczepiane rzęsyDoczepiane rzęsy na pasku i w kępkach

Doklejane rzęsy na pasku swoją popularność zawdzięczają łatwości aplikacji oraz temu, że w szybki sposób pozwalają uzyskać satysfakcjonujący efekt. W zależności od potrzeb rzęsy doczepiane mogą być bardziej naturalne lub dramatyczne, natomiast dzięki temu każdy ma możliwość, aby odpowiednio dobrać typ rzęs do swojego oka. Ciekawe są także rzęsy w kępkach, które znajdą uznanie wśród osób chcących jedynie delikatnie podkreślić zewnętrzny kącik oka.

Profesjonalne doklejanie rzęs

Z kolei zabieg doklejania rzęs u kosmetyczki sprawdzi się dla tych osób, które cenią sobie wygodę. Dzięki tej metodzie zawsze mamy idealnie podkreślone rzęsy. Stanowi to niemałe ułatwienie w życiu codziennym i z pewnością wpływa na polepszenie samooceny. Tu również można wybierać wśród modeli rzęs. Jednak najbardziej popularne jest zagęszczanie rzęs metodą 1:1, która daje wyraźny, ale naturalny efekt, nienaruszany przez sztuczne rzęsy. Ważne jest, aby zabieg ten przeprowadzała doświadczona stylistka, co zagwarantuje bezpieczeństwo naszych naturalnych włosków.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *