Stemple do paznokci pozwalają wyczarować naprawdę imponujące zdobienia. Technika nie należy do najłatwiejszych, jednak przy odrobinie wytrwałości można dojść do naprawdę rewelacyjnych rezultatów. Jeśli opanujesz stosowanie pieczątki na paznokcie, będziesz mogła tworzyć nieskończenie wiele wzorów. Zdobienia z użyciem stempli mogą być bardzo szczegółowe, dokładne i są wyjątkowo atrakcyjne.

Technika zdobienia paznokci z użyciem stempli jest uniwersalna. Można zastosować ją na zwykłym lakierze, na paznokciach hybrydowych, akrylowych, żelowych itp. Pieczątki na paznokcie można odbijać na dowolnej kolorowej (lub bezbarwnej) warstwie i utrwalać z pomocą bezbarwnego topu. Jedną z największych zalet tej techniki jest rewelacyjny efekt, który można uzyskać, nawet nie posiadając szczególnych zdolności manualnych, np. malarskich. Wystarczy umiejętnie użyć stempelka, by stworzyć imponujący artystyczny wzór.

Użycie stempla wymaga pewnej wprawy i techniki, którą zgłębiamy metodą prób i błędów. Robiąc pieczątki na paznokcie, warto przestrzegać kilku wskazówek, by szybciej osiągnąć zadowalające rezultaty. Jak wykonywać zdobienia?

Pieczątki na paznokcie w kilku krokach

1. Pomaluj paznokcie lakierem (zwykłym, hybrydowym, wykonaj manicure żelowy, inny). Na wyschniętej (utwardzonej) warstwie możesz wykonać pieczątkę.

2. Przygotuj stempelek, zdrapkę, szablon i lakier do stemplowania.

3. Pomaluj szablon lakierem i szybkim ruchem ściągnij warstwę emalii za pomocą zdrapki, tak by lakier pozostał tylko w żłobieniach szablonu.

4. Dociśnij stempel do szablonu z lakierem i przenieś wzór na pieczątkę.

5. Delikatnym ruchem od prawej do lewej odciśnij wzór na paznokciu.

6. Utrwal zdobienie topem.

Stemple do paznokci, na co zwrócić uwagę podczas nauki

Gotowe! By uzyskać dobry efekt, przestrzegaj kilku wskazówek. Po pierwsze, wybierz odpowiedni lakier do wzorków. Możesz zakupić specjalny lakier do stemplowania lub po prostu sprawdzony, dobrze napigmentowany. Kup miękki, wysokiej jakości stempel. Jeśli będziesz mieć problemy z odbiciem wzoru, możesz zmatowić go blokiem polerskim. Nie wszystkie szablony do paznokci są jednakowo łatwe do odbicia. Na początek sprawdzaj różne wzory i zobacz, który będzie wychodził ci najlepiej. Najłatwiej odbija się ciemny lakier na jasnym tle. Im większy kontrast, tym wyraźniejsza pieczątka. Możesz na przykład uczyć się, odbijając czarny kolor na białym i odwrotnie.

Gdzie kupić pieczątkę i lakiery do stempli?

Stemple do paznokci są dostępne w większości sklepów z akcesoriami do manicure, najczęściej w zestawie ze zdrapką do lakieru. Możesz zakupić cały zestaw zawierający dodatkowo szablony do paznokci i lakiery – lub skompletować wszystko oddzielnie.

 

stemple do paznokci

stempel do paznokci ze zdrapką

Kategorie: Manicure

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *