Dokładne opracowanie skórek jest podstawą estetycznego manicure. Tylko przy ich umiejętnym odsunięciu możliwe jest wykonanie modnego manicure kombinowanego czy też po prostu trwałej hybrydy. Wykonanie tego zabiegu musi jednak odbyć się w sposób delikatny, by nie doszło do skaleczeń czy podrażnień wrażliwej skóry w okolicach paznokcia. Jakie akcesoria do paznokci i narzędzia będą nam potrzebne?

Aby lakier hybrydowy trzymał się paznokci, należy każdą warstwę (bazę, kolor i top) zaaplikować w taki sposób, aby nie zalać skórek. W tym celu musimy delikatnie je odsunąć, by nie zarastały płytki paznokcia. Precyzyjna aplikacja lakieru pod skórki pozwala wykonać modny i niezwykle estetyczny manicure kombinowany. Nawet jeśli dopiero zgłębiasz tajniki stylizacji i uczysz się precyzyjnie nakładać lakier hybrydowy, zacznij od praktyki w opracowaniu skórek. Jest to standard także przy innych metodach stylizacji oraz przy najbardziej podstawowym manicure i pedicure.

Akcesoria do paznokci. Czym odsuwać skórki?

W opracowaniu skórek bardzo pomocna okazuje się frezarka kosmetyczna. Jej zastosowanie pozwala przeprowadzić zabieg w bardzo precyzyjny i szybki sposób. Jest to jednak rozwiązanie, po które sięgają głównie profesjonalistki. By opracować skórki w domowym zaciszu, wystarczą podstawowe akcesoria do paznokci. Osobom początkującym szczególnie polecana jest metoda polegająca na stosowani drewnianego patyczka. Pozwala on odsunąć skórki w możliwie najbardziej delikatny sposób, by nie doszło do skaleczeń. Używanie metalowych narzędzi wymaga już nieco więcej delikatności. Możesz sięgnąć po specjalne kopytko do skórek. W większości przypadków samo ich odsuniecie powinno okazać się wystarczające i nie zaleca się wycinania skórek cążkami. Jeśli jednak zechcesz po nie sięgnąć, musisz bardzo uważać, bo podczas wycinania niezwykle łatwo o skaleczenia, które mogą powodować opuchliznę, postrzały, zakażenia i bardzo negatywnie wpływać na efekt samej stylizacji.

akcesoria do paznokci

Kopytko do skórek

Oliwka do skórek

Zanim przystąpisz do odsuwania skórek, warto je zmiękczyć. Możesz w tym celu wymoczyć palce w ciepłej wodzie z dodatkiem olejku. Dobrze sprawdzi się specjalna oliwka do skórek lub zwykły olej, np. kokosowy lub oliwa z oliwek. Zmiękczanie i nawilżanie jest istotnym elementem manicure oraz pielęgnacji dłoni. Suchy zrogowaciały skórek znacznie pogarsza efekt stylizacji. Oliwka do skórek powinna być zaaplikowana pod koniec zabiegu stylizacji paznokci oraz można stosować ją zawsze, gdy zachodzi taka potrzeba. Warto również zmiękczać i nawilżać skórę dłoni oraz skórki okołopaznokciowe, regularnie stosując kremy do rąk.

Efektowny manicure to nie tylko ładny kolor i modne zdobienia. Era hybrydy i manicure kombinowanego po prostu zmusza nas do zgłębienia tajników obchodzenia się ze skórkami okołopaznokciowymi. To właśnie ich wygląd mówi bardzo wiele na temat zdolności osoby, która wykonała całą stylizację.

Kategorie: Manicure

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *