Technika wykonywania manicure żelowego na formie wymaga sporej wprawy i umiejętności. Na początku niezbędne jest zdobycie konkretnej wiedzy z zakresu budowy paznokci żelowych, opracowywania kształtu czy zastosowania dostępnych produktów. O czym należy bezwzględnie pamiętać podczas zgłębiania tajników metody żelowej i przy wykonywaniu swoich pierwszych manicure? Dowiedz się, jak nie popełniać podstawowych błędów.

Wykonanie żeli na formie wymaga precyzji, cierpliwości oraz wiedzy z zakresu prawidłowej budowy przedłużonego paznokcia. Musisz pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Przestrzeganie tych zasad pozwoli ci uniknąć fundamentalnych błędów popełnianych przez wiele osób uczących się stylizacji tą metodą.

Naucz się podkładać formę

Nieprawidłowo podłożona forma jest najczęstszą przyczyną wszelkich niepowodzeń początkujących stylistek. Konsekwencją złego podłożenia szablonu są paznokcie żelowe o nieprawidłowej krzywiźnie, idące za bardzo do góry lub do dołu. Jeśli forma nie przylega odpowiednio, żel może też dostawać się pod paznokieć, co przekreśla prawidłowe wykonanie manicure techniką żelową. Przed podłożeniem formy skróć naturalne paznokcie do długości kilku milimetrów. Precyzyjnie docinaj szablony i podkładaj je tak, by szczelnie przylegały do płytki na całej szerokości wolnego brzegu. Forma powinna nie powinna odchylać się w górę ani w dół.

Wybierz odpowiednie produkty

Wybieraj markowe żele do paznokci, które mają dobre opinie i wyróżniają się wysoką jakością. Nic tak nie utrudnia pracy, jak zbyt rzadki lub za gęsty żel, który trudno nakłada się pędzelkiem. Dobre żele do paznokci mają z reguły właściwości samopoziomujące, dzięki czemu o wiele łatwiej jest zbudować krzywą C i osiągnąć prawidłowy kształt płytki. Wybierz na przykład żele Victoria Vynn, IBD czy Cuccio. Poszczególne marki oferują żele do paznokci o szczególnych właściwościach i opatentowanych formułach – np. żele Victoria Vynn z linii Master Gel zawierają w składzie akryl, co całkowicie zmienia ich konsystencję.

Zaciśnij tunel

Dla uzyskania prawidłowej konstrukcji paznokci żelowych niezbędne jest ukształtowanie tak zwanej krzywej C. Po utrwaleniu pierwszej warstwy żelu nałóż większą kulkę produkt w miejscu linii stresu, by stworzyć tzw. apex, czyli najwyżej położony punkt krzywizny paznokcia. Uformuj krzywą i umieść paznokieć w lampie. Nie utwardzaj żelu do końca. Wyjmij paznokieć z lampy i zaciśnij tunel za pomocą zaciskarki. Prawidłowy tunel zapewnia żelom wytrzymałość mechaniczną, a także estetyczny naturalny wygląd.

Dokładnie opiłuj paznokcie żelowe

Zapewne już przed nierozpoczęciem pracy wybrałaś sobie kształt paznokci, który chcesz stworzyć. Niezależnie od tego, czy zdecydowałaś się na migdał, trumienkę czy prostokąt, ostatnim etapem prac jest opiłowanie paznokci żelowych. Piłuj paznokieć na całej powierzchni, dla nadania mu optymalnej grubości i osiągnięcia perfekcyjnych krzywizn. Następnie piłuj wolny brzeg, tworząc zaplanowany kształt. Ostatnim etapem jest delikatne piłowanie i polerowanie paznokci na całej powierzchni.

Gotowe paznokcie żelowe możesz pomalować na przykład lakierem hybrydowym i wykonać zdobienie. Jeśli przestrzegałaś wymienionych zasad, z pewnością wkrótce osiągniesz doskonałe efekty.

Kategorie: Żele

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *