Nie każda z nas może pochwalić się pięknymi, gęstymi i zdrowymi włosami. Większość Polek boryka się z problemem ich wypadania czy osłabienia. Czy ten aspekt dotyczy również Ciebie? Odpowiednio dobrana pielęgnacja włosów to złożony proces, który ma za zadanie pozytywnie wpłynąć na stan naszej głowy i wygląd fryzury.

Zapuszczanie włosów jest niezwykle żmudne i długotrwałe, a dodatkowy czynnik w postaci braku zabiegów (nawet domowych) może doprowadzić do nieodwracalnych zniszczeń, które w efekcie doprowadzą do przymusowego skrócenia włosów. Czy wiesz, że włosy rosną około 1-1,5 cm na miesiąc? Nie trudno zgadnąć, że w ciągu roku może ich przybyć aż 18 cm! Istnieją jednak sposoby, które pozwalają osiągnąć szybsze efekty. Poznaj kilka sprawdzonych metod.

pielęgnacja włosów długich

Pielęgnacja włosów to nie wszystko! Zacznij od diety

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje włosy rosły szybko, a do tego były gęste i mocne warto zacząć od odpowiednio dobranej diety. Dlaczego? Wiele czynników zewnętrznych (np. wygląd skóry, włosów, paznokci, waga itd.) zależy od tego co i w jakich proporcjach jemy. Dieta powinna być zbilansowana (różnorodna), bogata w minerały oraz witaminy. Takie składniki wzmacniają nasz organizm od środka, dzięki czemu zabiegi pielęgnacyjne na włosy wpływają na nie jeszcze lepiej.

Oprócz zbilansowanej diety nie możesz zapominać o odpowiednim poziomie nawodnienia. Przyjmuje się, że osoba, dla której szybki porost oraz wzmocnienie włosów są ważne, powinna wypijać około 2 litrów płynów (najlepiej wody) dziennie. Dodatkowo, warto jest oprzeć swoją dietę na warzywach oraz owocach. Zwracaj uwagę na witaminy A, E, B oraz biotynę (tzw. witaminę piękna, występującą w produktach zwierzęcych, jak i roślinnych- np. w wątróbce, drożdżach, żółtku jaja, kalafiorze, pomidorach, orzechach włoskich itd.).

Sposoby na porost włosów – skuteczna pielęgnacja i zabiegi

Istnieje kilka skutecznych sposobów na to, aby nasze włosy rosły znacznie szybciej. Pielęgnacja włosów jest ważna, natomiast szybsze efekty osiągniemy poprzez wcierki, olejowanie, suplementy diety, preparaty na porost oraz odpowiednią technikę mycia.

Zabiegi pielęgnacyjne na włosy – wcierki

Wcierki to sposób, który jest znany naszym mamom oraz babciom. Niezależnie od tego czy jest robiona domowym sposobem, czy specjalnym preparatem- stosowane regularnie mogą działać cuda. Przede wszystkim wspomagają porost nowych włosów oraz hamują wypadanie „starych”.

Oleje, olejki

Wszelakie oleje oraz olejki natłuszczają oraz odpowiednio używane- nawilżają włosy. Chronią one przed ich łamaniem oraz różnymi, szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Są to jedne z głównych czynników opóźniających porost włosów, ponieważ włosy wykruszone wymagają natychmiastowego podcięcia.

zabiegi pielęgnacyjne na włosy

Pielęgnacja włosów a suplementy diety

Jak już było wspomniane wcześniej, pielęgnacja włosów to nie wszystko. Trzeba zadziałać również „od środka”. Suplementy diety nakierowane na wzmocnienie włosów, wraz z odpowiednią dietą i zabiegami mogą nam niezwykle pomóc. Pamiętaj, aby dostarczać organizmowi odpowiednio dużą ilość witamin z grupy B oraz minerały takie jak selen, żelazo, cynk. Możesz również sięgać po ziołowe herbatki, np. ze skrzypu polnego czy pokrzywy (poprawiają wygląd i kondycję włosa).

Preparaty na porost włosów

Aby móc wypróbować wszystkie modne fryzury, niezbędne do tego są zdrowe włosy. Jeśli naturalne metody zawodzą, możemy sięgać po odpowiednie preparaty. W głównej mierze powinny one nawilżać włosy oraz pobudzać nasze cebulki do wytężonej pracy. Dodatkowo, środki tego typu chronią przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych (UV). Preparaty na porost włosów to również szampon oraz odżywka, skoncentrowane na tym problemie. Pielęgnacja włosów oparta na indywidualnie dobranych kosmetykach myjąco-odżywczych to podstawa, jeśli marzysz o długich i zdrowych włosach.

Odpowiednia technika mycia włosów

Okazuje się, że technika mycia włosów wpływa również na ich porost oraz kondycję. Aby wspomóc wszystkie wymienione metody, oczyszczanie skóry głowy powinno odbywać za pomocą letniej wody. Masaż z preparatem myjącym powinno się wykonywać w pozycji głową w dół. Pobudzamy wtedy nasze krążenie, co przyczynia się do nasilonej pracy cebulek.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *