Do wykonania stylizacji paznokci w najbardziej popularnych technikach niezbędny jest kolorowy lakier lub żel. Wśród produktów do paznokci od niedawna znaleźć można również specjalne pudry, dzięki którym można szybko uzyskać trwały efekt, głęboki kolor i intensywny połysk. Taki manicure pudrowy zwany jest również tytanowym, dzięki zawartości dwutlenku tytanu w składzie produktów – oraz dzięki swojej ponadprzeciętnej wytrzymałości.

Tytan jest trwały, rozciągliwy i lekki. Posiada doskonałe właściwości fizyczne, dzięki którym wykorzystywany jest z powodzeniem w bardzo wielu branżach, jako niezawodny materiał. Stosuje się go wszędzie tam, gdzie konieczne jest uzyskanie dużej wytrzymałości: w lotnictwie, jubilerstwie, branży motoryzacyjnej czy nawet w astronautyce. Paznokcie tytanowe sprawdzają się w warunkach ekstremalnych – podobnie jak innowacyjny manicure w pudrze, który pojawił się niedawno na rynku produktów do stylizacji paznokci.

Manicure pudrowy w kilku krokach

Wykonanie manicure tytanowego nie jest szczególnie skomplikowane i co ważne – nie wymaga zastosowania lampy. Produkty same schną na paznokciach w krótkim czasie i tworzą twardą powierzchnię odporną na czynniki zewnętrzne oraz uszkodzenia mechaniczne. By wykonać paznokcie tytanowe, niezbędny jest wspomniany kolorowy puder, ale również specjalna baza, aktywator oraz top coat. Kolor uzyskujemy w łatwy sposób – po prostu zanurzając paznokieć w pudrze.

Paznokcie tytanowe a hybryda

Co chyba najważniejsze, manicure pudrowy jest delikatny dla naturalnej płytki paznokcia. Nie uszkadza jej, a wręcz odżywia, dzięki zawartości witamin w produktach płynnych. W przeciwieństwie do hybrydy, manicure pudrowy po usunięciu pozostawia paznokcie w dobrym stanie. Jednocześnie wyróżnia się tą samą trwałością, blaskiem i głębią koloru, za które użytkowniczki pokochały manicure hybrydowy.

Z użyciem pudrów możemy wykonać, takie same stylizacje, jak z użyciem kolorowych lakierów. Oprócz klasycznych, sprzedaży dostępne są pudry brokatowe, z kolorowymi drobinkami, transparentne. Puder pozwala w łatwy sposób uzyskać naturalne przejście tonalne, dzięki czemu jest wprost idealny do wykonania modnego ombre. Manicure pudrowy to najlepszy wybór, jeśli ciągle masz problemy z cieniowaniem za pomocą lakieru i gąbeczki.

Jeśli lubisz nowe rozwiązania i ciągle szukasz swojej idealnej techniki stylizacji paznokci, być może właśnie manicure tytanowy spełni twoje oczekiwania. Z całą pewnością warto dać mu szansę, tym bardziej, że jego wykonanie nie wymaga zakupu lampy UV/LED.

Kategorie: Manicure

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *