Ostatnia nowość w branży stylizacji paznokci – manicure tytanowy – zdobywa sobie coraz więcej zwolenniczek. Czy słyszałaś już o nowoczesnej technice pozwalającej na uzyskanie efektu błyszczących i mocnych paznokci bez lampy? Dowiedz się, czy manicure tytanowy faktycznie jest lepszy od hybrydowego i na czym polegają jego zalety.

Hybrydę pokochały rzesze użytkowniczek, głownie za jej trwałość, piękny połysk i możliwość doraźnego wzmocnienia paznokci. Po nałożeniu warstwy bazy, lakieru oraz topu z dodatkiem żelu uzyskujemy intensywny kolor na kilka tygodni, bez odpryskiwania i co najważniejsze, bez łamania się paznokci. Niestety – wzmocnienie jest pozorne, ponieważ jest ono wynikiem wyłącznie posiadania twardej warstwy żelu na paznokciach. Po usunięciu manicure, płytka w najlepszym wypadku pozostaje taka sama jak przed jego wykonaniem. Zwykle zaś ulega osłabieniu – w zależności od kondycji i swojej naturalnej wytrzymałości – i wymaga regeneracji.

Do utrwalenia każdej z warstw manicure hybrydowego niezbędna jest lampa UV/LED. Aplikacja lakieru wymaga dokładności. Najważniejszą kwestią jest dokładne nałożenie lakieru w okolicach skórek, tak by nie dopuścić do ich zalania, co negatywnie wpływa na estetykę i trwałość manicure.

Manicure tytanowy zapewnia uzyskanie bardzo podobnego efektu, jeśli chodzi o stronę wizualną i praktyczną. Paznokcie są pięknie lśniące i mocne, jak gładka szklana powierzchnia. Pięknie odbijają światło. Kolor jest głęboki i trwały, bez odpryskiwania. Płytka jest mechanicznie wzmocniona.

Nie mamy tu jednak do czynienia z wadami, które występują w przypadku manicure hybrydowego. Przede wszystkim – wzmocnienie płytki nie jest w tym wypadku pozorne. Produkty do wykonania stylizacji są bogate w składniki odżywcze. Manicure tytanowy nie tylko nie osłabia naturalnej płytki, ale również ma za zadanie ją wzmacniać!

Jego wykonanie nie wymaga użycia lampy. Co chyba najciekawsze – nie stosujemy również kolorowego lakieru. Cały zabieg polega na zanurzeniu paznokcia w kolorowym pyłku – oczywiście przy zastosowaniu specjalnej bazy, topu i innych specjalnych produktów, w kilku krokach. Przy odrobinie wprawy aplikacja szybko staje najłatwiejsza i szybsza niż wykonanie manicure hybrydowego. Tu również musimy uważać na zalanie skórek, jednak tylko w przypadku kosmetyków bezbarwnych, głównie bazy i top coatu. Trudniej zatem o niedociągnięcia.

Kolory pyłków w niczym nie odbiegają od kolorów lakierów hybrydowych. Dobre marki specjalizujące się w produktach do manicure hybrydowego mają w swoich ofertach dobrze napigmentowane pyłki we wszystkich kolorach, od pastelowych, przez neony, po głębokie i ciemne odcienie. Można wybrać pyłek brokatowy lub perłowy, z kolorowymi drobinkami itp. Wśród najbardziej znanych marek, jak chodzi o produkty do manicure tytanowego, wymienić można Gelish, Entity czy Cuccuio.

Entity, kolory

Jeśli lubisz kosmetyczne nowości i szukasz alternatywy dla hybrydy, być może nowa technika manicure tytanowego przypadnie ci do gustu. By ją wypróbować, nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu. Wystarczy kilka produktów ze specjalnej serii i możesz zacząć zgłębiać nową umiejętność zdobienia paznokci kolorowym pyłkiem.

Kategorie: Manicure

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *