Zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs staje się coraz bardziej popularny wśród współczesnych kobiet – i trudno się dziwić. Przedłużane rzęsy, zrobione w profesjonalny sposób, prezentują się pięknie. Dodatkowo są bardzo wygodne – sztuczne rzęsy pozwalają zrezygnować z konieczności codziennego makijażu.

Jednakże aby wykonać zabieg przedłużania i zagęszczania sztucznych rzęs trzeb być zaopatrzonym w odpowiednie produkty – jest to szczególnie ważne dla salonów kosmetycznych, do których przychodzą klientki. Chcąc by zabieg przedłużania rzęs był profesjonalnie przeprowadzony i by klientka była zadowolona, trzeba mieć i umiejętności i dobre akcesoria.

Do zabiegu przedłużania rzęs, koniecznych jest kilka akcesoriów, w tym przede wszystkim sztuczne rzęsy. Dobór ich rozmiaru i metody doklejania rzęs są już osobną kwestią, jednak równie ważny jest odpowiedni klej. Ma on kluczowe znaczenie, dla przeprowadzenia zabiegu przedłużania i zagęszczania rzęs.

Jak dobrać klej do rzęs?

Kleje do rzęs różnią się wieloma czynnikami. Pierwszym kryterium doboru kleju, to poziom umiejętności stylistki rzęs. Początkującą kosmetyczka, powinna używać kleju, który wolno schnie – dzięki temu będzie mogła dokładnie i precyzyjnie doklejać każdą rzęsę lub kępkę rzęs (zależy jaką metodą wykonywany jest zabieg). Taki rodzaj kleju ma również swoje minusy – chociażby wydłużenie całego zabiegu.

Wybierając klej do rzęs miejmy na uwadze również, że oko to bardzo wrażliwy organ dlatego wybierzmy klej, który jest bezpieczny i nie będzie podrażniał oczu. Pamiętajmy, że klej jest spoiwem między rzęsą sztuczną a naturalną, a zatem znajduje się bardzo blisko oka. Klej do rzęs powinien mieć jasno sprecyzowany skład, na podstawie którego będzie można wywnioskować, czy jest bezpieczny dla klientek.

Bardzo duże znaczenie przy wyborze kleju ma temperatura i wilgotność powietrze w pomieszczeniu, w którym wykonuje się zabiegi nakładania sztucznych rzęs. Warto to zmierzyć i dobrać klej, który pracuje tak jak powinien właśnie w takich warunkach. Oczywiście, warto wziąć pod uwagę, że zarówno temperatura jak i wilgotność w pomieszczeniu może się zmieniać – jest to zależne od różnych czynników, jak choćby pogoda. Temperaturę i wilgotność można kontrolować za pomocą urządzeń, takich jak nawilżacz powietrza itp. Jednak warto też mieć pod ręką kilka różnych klejów, które inaczej pracują w zależności od warunków w danym pomieszczeniu

Ostatecznie, warto przemyśleć ile kleju i jak szybko zużywamy, a w związku z tym jakiej wielkości buteleczki kleju wybrać. Pamiętajmy, że klej do rzęs po otwarciu służy dobrze do trzech miesięcy, jednak najlepsze właściwości zachowuje przez pierwszy miesiąc.

Mając na uwadze powyższe punkty, nie powinno być trudno dobrać zestaw klejów do rzęs, dzięki którym zabiegi w salonie kosmetycznym będą w pełni profesjonalne.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *