Opracowanie skórek czy kształtu paznokci przy użyciu standardowych przyborów bywa czasochłonne, podobnie jak usuwanie hybrydy bądź żelu pilnikiem. Frezarka do paznokci powala przyspieszyć wykonanie tych prac i jest nieodzownym elementem wyposażenia salonu stylizacji paznokci. Coraz częściej po frezarkę sięgają również stylistki-amatorki wykonujące manicure w domowym zaciszu. Jak używa się frezarki i jakie są jej zalety?

Frezarka do paznokci to wielofunkcyjne urządzenie, z pomocą którego możemy wykonywać różne czynności – w zależności od zastosowanego frezu. Frezy do frezarki są wymienne i poszczególne rodzaje mają rożne zastosowania. W sprzedaży dostępne są między innymi frezy metalowe, diamentowe, frezy ceramiczne czy frezy polerskie. Poszczególne końcówki mają też różne kształty. Niektóre frezy mają zaokrągloną główkę, inne cienką i precyzyjną, stożkowatą lub walcowatą.

Frezy do frezarki

Frezy ceramiczne należą do najbardziej uniwersalnych i wielozadaniowych. Praca z nimi ma wiele zatem. W przeciwieństwie do frezów metalowych, nie powodują drgań. Nie nagrzewają się oraz nadają się do dezynfekcji i sterylizacji. Frezy ceramiczne są stosowane przede wszystkim w usuwaniu żelu, akrylu i hybrydy. Pozwalają szybko i skutecznie pozbyć się utwardzonego produktu z powierzchni płytki paznokcia. Dodatkowo są również stosowane do nadawania kształtu paznokciom i usuwania skórek.

Frezarka do paznokci i usuwanie hybrydy

Usuwanie hybrydy z zastosowaniem acetonu oraz pilnika bywa bardzo czasochłonne i męczące. Należy najpierw spiłować wierzchnią warstwę topu, a następnie rozpuścić lakier za pomocą removera, nasączając nim wacik i owijając paznokieć kompresem z folii aluminiowej. Po upływie około 15 minut ściąga się hybrydę za pomocą skrobaka (strippera) i następnie piłuje.

Taki zabieg, szczególnie jeśli zostanie przeprowadzony nieumiejętnie, może znacząco uszkodzić naturalną płytkę. Jego wykonanie wymaga czasu i cierpliwości, a efekty nie zawsze są idealne. Z tego powodu również domowe użytkowniczki, które wykonują samodzielnie manicure hybrydowy, coraz częściej decydują się na zakup frezarki. Hybryda jest ogromnie popularna i łatwa do wykonania dla amatorek, a frezarka do paznokci pozwala szybko ją usunąć.

Należy oczywiście uważać podczas jej stosowania, by nie doprowadzić do przepiłowania naturalnej płytki. Frezarka do paznokci musi być używana dopiero po dokładnym zapoznaniu się z instrukcją obsługi – i ściśle według zasad w niej zawartych. Należy robić przerwy podczas pracy, by paznokieć nie nagrzewał się nadmiernie. Trzeba też stale kontrolować ilość produktu pozostałą na naturalnej płytce i uważać na skórki około paznokciowe.

Aby usunąć hybrydę, potrzebne jest urządzenie o większej mocy, które nie będzie zatrzymywać się podczas pracy. Nie warto zatem kupować najtańszych frezarek do użytku amatorskiego. Profesjonalna frezarka do paznokci to koszt nawet rzędu kilku tysięcy złotych. Takie urządzenia stosowane są w salonach manicure. Do użytku domowego wystarczy tańsza frezarka, jednak przeznaczona do użytku profesjonalnego – bądź „półprofesjonalna”. Bardzo ważne, by zakupić możliwie jak najlepsze frezy do frezarki. Z takim wyposażeniem usunięcie hybrydy czy opracowanie skórek w warunkach domowych będzie przebiegać sprawnie oraz komfortowo.

Kategorie: Manicure

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *